Polskie Stowarzyszenie na rzecz Atestacji i Standaryzacji Oprogramowania

W czasie wakacyjnych przygotowań wydawać by się mogło, że nic się w obszarze zainteresowań SASO nie dzieje. Nic bardziej mylnego - trwa rejestracja przez KRS, a członkowie z którymi ostatnio rozmawiałem przygotowują się do mocnego rozpoczęcia prac po wakacjach.

Myślę, że dla nas wszystkich Ważną wiadomością jest, że prace Stowarzyszenia zgodził sie merytorycznie wspierać prof. Witold Suryn z École de Technologie Supérieure w Montrealu. Pan profesor jest znanym autorytetem w dziedzinie jakości oprogramowania, współautorem norm ISO25000 (SQuaRE) oraz sekretarzem komitetu technicznego JTC1/SC7 Międzynarodowej Organizacji Standaryzacyjnej (ISO) zajmującego się wszystkimi najważniejszymi normami dla świata IT (http://www.iso.org/iso/en/CatalogueListPage.CatalogueList?COMMID=40&scopelist=CATALOGUE). Jest także autorem wielu publikacji dotyczących jakości oprogramowania, modeli jakościowych itp. Zachęcam wszystkich do zapoznania się z tymi publikacjami, jako elementem niezbędnym przy planowanych przez nas pracach dot. definiowania standardów http://profs.logti.etsmtl.ca/wsuryn/research.

W najbliższym czasie w ramach konferencji Alternative Quality Conference AQCtion! 2007 zostanie przedstawione podsumowanie różnych modeli jakości pojawiających się w literaturze (oczywiście tych najważniejszych) oraz wizja ich rozwoju (materiały zostaną udostępnione członkom SASO). Myślę, że w połączeniu z literaturą dot. znaku jakości B będzie to komplet materiałów do rozpoczęcia prac nad standardami jakie SASO ma wytworzyć.

 

Ważne

Chcesz poznać wymagania ogólne dla systemów IT? Zapoznaj się z Systemem Oceny Zgodności Oprogramowania.

Dodatkowo

Chcesz zostać członkiem SASO? Wypełnij deklarację, prześlij ją do nas i zacznij współtworzyć z nami standardy jakości dla oprogramowania. Zapraszamy!!

© 2018 SASO - Polskie Stowarzyszenie na rzecz Atestacji i Standaryzacji Oprogramowania w likwidacji, z siedzibą w Poznaniu (61-548), ul. Wierzbięcice 58/37, KRS 0000296582, REGON 300759721, NIP 7781453992.
Korzystając z tej strony akceptujesz Politykę Prywatności SASO.