Polskie Stowarzyszenie na rzecz Atestacji i Standaryzacji Oprogramowania

Na przestrzeni ostatniego roku do programów większości konferencji w naszym kraju po cichu wkradły się tematy związane z bezpieczeństwem informacji. Rodzimi przedsiębiorcy idąc z duchem czasu i zdając sobie w coraz większym stopniu sprawę jak bardzo istotna dla ich działalności jest infrastruktura informatyczna, uczęszczają tłumnie na owe konferencje. O czym mają okazję posłuchać? Mianowicie, o doskonałych urządzaniach do ochrony sieci typu all-in-one, o ochronie danych osobowych, o wszelkich odmianach norm ISO, ostatecznie o dziesiątkach innych rozwiązań popieranych stosownymi ulotkami. Każdy metoda poszerzania wiedzy i świadomości dotyczącej bezpieczeństwa jest cenna. Jednakże, czy zakup kolejnych skrzynek typu firewall/IDS jest właściwą drogą prowadzącą do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa - być może. Jedno z możliwych podejść do tematu starałem się zawrzeć w tekście zamieszczonym pod tym linkiem.

Zachęcam do przeczytania i zabrania głosu w sprawie na grupie pl_org_saso.

 

Ważne

Chcesz poznać wymagania ogólne dla systemów IT? Zapoznaj się z Systemem Oceny Zgodności Oprogramowania.

Dodatkowo

Chcesz zostać członkiem SASO? Wypełnij deklarację, prześlij ją do nas i zacznij współtworzyć z nami standardy jakości dla oprogramowania. Zapraszamy!!

© 2018 SASO - Polskie Stowarzyszenie na rzecz Atestacji i Standaryzacji Oprogramowania w likwidacji, z siedzibą w Poznaniu (61-548), ul. Wierzbięcice 58/37, KRS 0000296582, REGON 300759721, NIP 7781453992.
Korzystając z tej strony akceptujesz Politykę Prywatności SASO.