Polskie Stowarzyszenie na rzecz Atestacji i Standaryzacji Oprogramowania

Dziś zakończyła się I Konferencja SASO. W konferencji wzięło udział ponad 50 osób, co jak na pierwszą tego typu konferencję należy uznać za sukces. Szkoda, że dotychczasowi Członkowie SASO nie byli najliczniejszą grupą, ale z pewnością ucieszy wszystkich wiadomość, że wiele osób po zapoznaniu się z celami SASO postanowiło dołączyć formalnie do Stowarzyszenia.

Na zakończenie konferencji przeprowadzono ankietę wśród uczestników. Oto jej wybrane wyniki:

Ogólna ocena konferencji - 87% zadowolenia - bardzo dużo.

Wśród uwag pozytywnych najwięcej wskazywało na interesujące dobranie tematyki konferencji (zarówno pod względem różnorodności, ale i wzajemnego uzupełniania się tematów).

Najistotniejsze uwagi krytyczne to: wygoda uczestników (przy tak długiej konferencji ważne jest, aby nie odczuwać dyskomfortu) oraz zbyt mało czasu na zadawanie pytań prelegentom.

3 tematy, o których uczestnicy chcą usłyszeć więcej to: Doświadczenie użytkownika, Ekonomia behawioralna w IT oraz Inżynieria Jakości Oprogramowania, choć trzeba przyznać, że wszystkie zaprezentowane tematy były ocenione jako bardzo interesujące (najniższa ocena jest powyżej punktu obojętności).

W zakresie częstotliwości organizacji konferencji: większość uczestników wskazała, że konferencja organizowana raz do roku jest optymalna, a jeśli chodzi o miejsce przeważająca liczba odpowiedzi to Poznań lub co roku w innym mieście.

Dziękujemy wszystkim za udział oraz za przekazaną informację zwrotną!

 

Ważne

Chcesz poznać wymagania ogólne dla systemów IT? Zapoznaj się z Systemem Oceny Zgodności Oprogramowania.

Dodatkowo

Chcesz zostać członkiem SASO? Wypełnij deklarację, prześlij ją do nas i zacznij współtworzyć z nami standardy jakości dla oprogramowania. Zapraszamy!!

© 2018 SASO - Polskie Stowarzyszenie na rzecz Atestacji i Standaryzacji Oprogramowania w likwidacji, z siedzibą w Poznaniu (61-548), ul. Wierzbięcice 58/37, KRS 0000296582, REGON 300759721, NIP 7781453992.
Korzystając z tej strony akceptujesz Politykę Prywatności SASO.