Polskie Stowarzyszenie na rzecz Atestacji i Standaryzacji Oprogramowania

Trzeba przyznać, że tegoroczny wrzesień okazał się dużo bardziej pracowity niż standardowy. Niemniej jednak, jeżeli chcemy opracować standardy jakości dla oprogramowania to trzeba zacząć (podróż na odległość 1000 mil zawiera pierwszy krok - przysłowie chińskie). Pierwszym krokiem jest obiecany przeze mnie artykuł nt. umiejscowienia standardów jakości oprogramowania w kontekście dorobku inżynierii oprogramowania, inżynierii jakości itd. Myślę, że bez większych komentarzy po prostu polecam przeczytanie co najmniej rozdziału 4 i 5.

Dokument znajduje się tutaj link, a jego skrócona wersja zostanie zaprezentowana wkrótce w ramach IX Krajowej Konferencji Inżynierii Oprogramowania.

 Należy pamiętać, że jest to tylko propozycja i podsumowanie dotychczasowych przemyśleń. Jeżeli ktoś chciałby zabrać głos w tej sprawie to zapraszam do dyskusji w grupie pl_org_saso.

 

Ważne

Chcesz poznać wymagania ogólne dla systemów IT? Zapoznaj się z Systemem Oceny Zgodności Oprogramowania.

Dodatkowo

Chcesz zostać członkiem SASO? Wypełnij deklarację, prześlij ją do nas i zacznij współtworzyć z nami standardy jakości dla oprogramowania. Zapraszamy!!

© 2018 SASO - Polskie Stowarzyszenie na rzecz Atestacji i Standaryzacji Oprogramowania w likwidacji, z siedzibą w Poznaniu (61-548), ul. Wierzbięcice 58/37, KRS 0000296582, REGON 300759721, NIP 7781453992.
Korzystając z tej strony akceptujesz Politykę Prywatności SASO.