Polskie Stowarzyszenie na rzecz Atestacji i Standaryzacji Oprogramowania

Wiele koncepcji – jedna idea

Polska stanie się już niebawem sercem całego światowego systemu informacji. W kwietniu, w Warszawie zostanie zorganizowana pierwsza w Polsce) konferencja „Polish Ia Summit”, podczas której zostaną przedstawione światowe praktyki wizualizacji architektury informacji oraz prezentacje innowacyjnych rozwiązań technologicznych, m.in. Microsoft Surface i interaktywnych Awatarów Wideo InteliWISE.

Informacja zdominowała wszystkie struktury naszego życia. Postęp cywilizacyjny sprawił, że na każdym kroku jesteśmy zalewani ogromną ilością komunikatów. Nasza percepcja broni się przed natłokiem zbędnych treści, analizując i wybierając te najbardziej przyjazne.

Skuteczne przekazanie ważnych, z naszego punku widzenia informacji wymaga tworzenia dobrze zorganizowanych treści, nadanie im odpowiednich nazw i spojenie skutecznym systemem nawigacji. Dziedzina ta mimo, że jest w Polsce praktycznie nieznana, wzbudza coraz większe zainteresowanie. – Rynek usług interaktywnych jest już na tyle dojrzały, że polscy specjaliści potrzebują dostępu do nowych rozwiązań w zakresie poruszania się po przestrzeni informacyjnej – mówi Dr Stanisław Skórka z Akademii Ekonomicznej w Krakowie, jeden  z organizatorów. – Podczas konferencji, w jednym miejscu i czasie, spotkają się wybitni naukowcy, doświadczeni praktycy oraz wszyscy zainteresowani tematyką Architektury Informacji.

Konferencja jest szansą na ekspercką debatę – dodaję. Jeśli firma uruchomiała nowoczesną stronę internetową parę lat temu i sądzi, że ciągle jest w awangardzie, to tak jakby korzystała z maszyny do pisania. Infrastruktura - łącza, urządzenia mobilne – czynią spustoszenie w sposobach, w jakich uzytkownicy korzystają z cyfrowej informacji, w tym ze stron www. Śledzenie najlepszych praktyk UI jest może wydatnie pomóc w pozostaniu w awangardzie – powiedział Marcin Strzałkowski z InteliWISE.

W konferencji wezmą udział m.in. prof. Eric Reiss (Dania), jeden z guru światowej społeczności architektów informacji, James Kalabach (Niemcy), aktywny prelegent i autor wielu publikacji dotyczących pojęć AI i usability, Andrea Resmini (Włochy), jeden z członków Rady Nadzorczej Information Architecture Institute. Na konferencji swoje wykłady poprowadzą również polscy przedstawiciele oraz Tomasz Kopacz Senior - Architect Evangelist Microsoft.

Konferencja potrwa dwa dni, 15-16 kwietnia. Szczegółowy program znajduję się na stronie internetowej: http://www.polishiasummit.com/

 

Ważne

Chcesz poznać wymagania ogólne dla systemów IT? Zapoznaj się z Systemem Oceny Zgodności Oprogramowania.

Dodatkowo

Chcesz zostać członkiem SASO? Wypełnij deklarację, prześlij ją do nas i zacznij współtworzyć z nami standardy jakości dla oprogramowania. Zapraszamy!!

© 2018 SASO - Polskie Stowarzyszenie na rzecz Atestacji i Standaryzacji Oprogramowania w likwidacji, z siedzibą w Poznaniu (61-548), ul. Wierzbięcice 58/37, KRS 0000296582, REGON 300759721, NIP 7781453992.
Korzystając z tej strony akceptujesz Politykę Prywatności SASO.